5. kolo hádzanárskej extraligy mužov

01.10.2006 Celý región

MŠK SIRS Považská Bystrica - Tatran Prešov 29:31 (17:14)\r\nNajviac gólov: Tůma 7, Maťaš 5, Krahulík, Kozák po 4, Toms 3/3 - Tumidalský, Fuňak po 7, Urban 5, H...
MŠK SIRS Považská Bystrica - Tatran Prešov 29:31 (17:14)
Najviac gólov: Tůma 7, Maťaš 5, Krahulík, Kozák po 4, Toms 3/3 - Tumidalský, Fuňak po 7, Urban 5, Huňady 4/2, Mokriš 4/1

Rozhodovali: Šubák, Vydra
vylúčení: 6:10
ČK: Krahulík po tretej žltej - Marušák po tretej žltej
7 m hody: 4/3 - 3/3
750 divákov

V súboji úradujúceho majstra s vicemajstrom sa hrala v prvom polčase hádzaná priemernej úrovne. Lepšie začali hostia, ktorí v 6. minúte viedli už 4:1, ale domáci šnúrou 6 gólov po sebe sa dostali do vedenia na 7:4. V druhom polčase až do 40. minúty Považská Bystrica stále viedla, avšak v tejto minúte sa Prešovu gólom Marušáka podarilo vyrovnať a dokonca o minútu neskôr sa hostia dostali do vedenia 21:20. Domáci potom znervózneli a obe mužstvá sa striedali vo vedení až do 48. minúty, keď Považská Bystrica opäť viedla 26:13, ale záver zastihol jej hráčov v útlme, čo využili hostia, ktorí nielenže vyrovnali, ale dostali sa do trojgólového vedenia (29:26) a víťazstvo si napokon ubránili.

Topoľčany - N. Zámky 28:34 (13:17)
Košice - ŠKP Bratislava 27:23 (13:11)
Hlohovec - Sečovce 31:30 (12:12)

1. P. Bystrica 5 4 0 1 167:152 8
2. Košice 5 3 1 1 135:133 7
3. Tatran Prešov 5 3 0 2 162:133 6
4. ŠKP BA 5 3 0 2 137:138 6
5. N. Zámky 5 2 1 2 156:143 5